سه شنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۶
خانه / خبر / اقتصادی / مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها

مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها

پولی که زوج های جوان تهرانی بابت رهن خانه نقلی پرداخت می کنند، می تواند آنها را در سایر شهرها صاحبخانه کند.

زوج های جوان انتظار زیادی ندارند؛ می توانند در یک واحد نقلی که مساحتش بیشتر از ۶۰ متر نیست، چند سالی زندگی کنند. این خانه می تواند یک خوابه باشد و از پارکینگ و آسانسور هم می شود فاکتور گرفت اما در عوض ظاهر شیک و تمیز در اولویت است. در تهران اجاره چنین خانه ای بسته به محله متفاوت است؛ می توانید در شرق و جنوب و مرکز خانه هایی مناسب پیدا کنید که هم کرایه اش منطقی است و هم اجاره ماهانه آن. هر چقدر به سمت شمال شهر بیایید قیمت بالا می رود.

مثلا ممکن است در شمال تهران به پول بیش از ۷۰ میلیون تومان و اجاره هایی بالاتر از یک میلیون تومان برخورد کنید. هر چقدر خانه جوان و نوساز باشد، رقم بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که دل تان بلرزد. مگر یک زوج جوان چقدر درآمد دارند؟ در سایر شهرها اوضاع چطور است؟ اگر تازه ازدواج کرده اید و در شهرستان زندگی می کنید، با خواندن این گزارش حال تان بهتر می شود.
راهکارهای پیش روی زوج های جوان در تهران

از بالای شهر شروع می کنیم؛ از جردن که برای خودش اسم و رسمی دارد. در میان خیل آگهی ها مالکی خانه اش را در این منطقه آگهی کرده و در توضیحات نوشته واحد در طبقه همکف واقع شده و تازه بازسازی اش کرده اند. مساحت خانه ۴۰ متر و یک خوابه است. برای اجاره این خانه ۷۵ میلیون تومان به عنوان رهن کامل نیاز دارید.

یک خانه ۶۰ متری هم در ستارخان وجود دارد که پول پیش آن ۵۰ میلیون و اجاره اش ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان است. در شرق تهران و در محله تهران پارس خانه ای با همه امکانات را می توانید با ۵۰ میلیون پول پیش اجاره کنید. برای اجاره خانه ای ۵۸ متری در پیروزی به ۱۵ میلیون پول پیش و اجاره ماهیانه ۸۰۰ هزار تومان نیاز دارید. مورد خانه زعفرانیه هم بد نیست. هم در محله بالای شهر واقع شده هم سر و شکل خانه شیک و تمیز است. مالک آن را با ۷۰ میلیون پیش و ماهی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اجاره می دهد.

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در کرج

رقم درخواستی به عنوان پول پیش در کرج حسرت برانگیز است. در مارلیک خانه ای ۶۰ متری را تنها با چهار میلیون ودیعه و اجاره ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان در اختیارتان می گذارند. جستجو را در این شهر ادامه می دهیم تا به گلشهر می رسیم. می توانید در این محله یک خانه ۶۰ متری را با ودیعه ۱۵ میلیون و اجاره ۴۰۰ هزار تومانی کرایه کنید.

در منظریه اوضاع بهتر است. یک خانه نوساز تنها با رهن ۱۷ میلیون تومانی گزینه خوبی است. اگر نزدیک بودن به مترو برای تان نکته با اهمیتی باشد، می توانید شانس تان را در الغدیر امتحان کنید که آگهی دهنده گفته بابت اجاره خانه ۵۵ متری اش تنها ۴ میلیون پول پیش و ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان کرایه می خواهد. خانه ویلایی حصارک هم وسوسه انگیز است؛ می توانید این خانه ۷۰ متری را با هفت میلیون پول پیش و ۲۵۰ هزار تومان اجاره در اختیار بگیرید.
راهکارهای پیش روی زوج های جوان در اصفهان

با خواندن این بخش ممکن است دل تان برای اصفهان پر بزند. در خیابان پروین این شهر خانه ای پیدا می کنید با سالن ۲۴ متری و یک اتاق ۱۲ متری که برای آن فقط پنج میلیون تومان پول پیش و ۵۰۰ هزار تومان اجاره درخواست کرده اند.

در سه راه سیمین هم می توانید با صاحبخانه راه بیایید و خانه ۵۵ متری اش را با هفت میلیون پول پیش و ۵۰۰ هزار تومان اجاره در اختیار بگیرد. اما اگر خانه شیک می خواهید باید تا محله مولوی بروید که سالنی بزرگ با نور عالی دارد. صاحبخانه گفته پنج میلیون پول پیش و ماهی ۲۵۰ هزار تومان اجاره می خواهد اما اگر مستاجر خوش حساب باشد، جای تخفیف بیشتر وجود دارد. با همین دست فرمان جلو می رویم و به خانه شیک دیگری در بهارستان می رسیم که در ازای پنج میلیون پول پیش و ماهی ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود.

اگر بگوییم در هشت بهشت می توانید آپارتمان ۶۰ متری نوساز اجاره کنید با ۱۵ میلیون پیش و ۳۰۰ هزار تومان اجاره چه حسی پیدا می کنید؟ قیمت بالاتر این خانه احتمالا به خاطر سیستم گرمایش تعبیه شده در کف خانه است. در خاقانی هم خانه ای ۶۰ متری را با ۲۵ میلیون پیش و ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان اجاره می دهند. اطلاع دارید که الان ۱۵۰ هزار تومان پول خرید یک شلوار جین است؟

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در مشهد

اقدسیه و الهیه را که می شنوید، ناخودآگاه بالاشهر تهران در ذهن تان تداعی می شود اما اقدسیه و الهیه مشهدی ها کجا و مال تهرانی ها کجا. آپارتمان ۶۰ متری بلوار الهیه مشهد را می توانید با دو میلیون تومان پول پیش و ماهی ۴۰۰ هزار تومان اجاره در اختیار بگیرید. البته همه جای مشهد از این خبرها نیست.

مثلا در قائم خانه ای ۶۰ متری را با ۱۵ میلیون پیش و ماهی ۳۰۰ هزار تومان اجاره می دهند. این خانه کف سرامیک دارد. برای مشهدی ها حرم امام رضا (ع) اهمیت ویژه ای دارد. می توانید در نزدیکی آن اجاره بگیرید و سه میلیون پیش و سر هر ماه ۷۰۰ هزار تومان به حساب صاحبخانه بریزید. حالا کرایه این خانه را با ملک ۵۵ متری واقع شده در خیام مقایسه کنید که صاحبخانه حاضر است آن را در ازای سه میلیون پیش و ماهی ۴۸۰ هزار تومان اجاره در اختیار مستاجر بگذارد.

حالا بهتر می توانید موقعیت خانه هایی را که به حرم مشرف هستند را درک کنید. اگر خانه تمیز می خواهید، از آنهایی که می تواند چشم فامیل عروس و داماد را بگیرد، باید به دلاوران بروید. در این محله خانه ای ۶۰ متری را که حسابی تازه ساز و تمیز است و تمام امکانات را دارد تنها با ۳۰ میلیون تومان رهن کامل در اختیار بگیرید، زیاد است؟ زوج های جوان مشهدی این شانس را دارند که خانه ۶۰ متری قاسم آباد را اجاره کنند و ۱۵ میلیون پول پیش و ماهی ۱۰۰ هزار تومان به صاحبخانه بدهند.

از جمله این کرایه های عجیب باید به کرایه ۲۰۰ هزار تومانی خانه ای در سناباد اشاره کنیم. پول پیش این خانه البته ۳۵ میلیون تومان است اما در قاسم آباد هم گزینه خوبی وجود دارد؛ برای اجاره آن سه میلیون تومان پیش و ۴۵۰ هزار تومان اجاره می خواهند.

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در تبریز

اولین مورد اجاره در ۱۳ آبان قرار دارد. برای نشستن در آن پنج میلیون پول پیش و ماهی ۶۵۰ هزار تومان اجاره می خواهید. اوضاع بهتر از این هم می شود؛ مثلا در فاز یک سهند اگر یک میلیون پول پیش و ماهی ۳۰۰ هزار تومان اجاره بدهید، خانه ۵۵ متری شان را در اختیارتان می گذارند.

آپارتمان امروزی تر بخواهید، سروکارتان به خیابان بهار می افتد. در این محله یک واحد ۴۵ متری نقلی وجود دارد که ظاهر آن شیک است. گرفتن رضایت صاحبخانه با هفت میلیون پیش و ۲۰۰ هزار تومان اجاره ماهیانه امکان پذیر است. در محله زعفرانیه تبریز هم یک خانه مستقل ۴۰ متری وجود دارد که صاحبخانه همان اول از شما ۲۰ میلیون پول پیش می گیرد و باید ماهی پنج هزار تومان به او اجاره بدهید تا شبهه شرعی رهن کامل هم پیش نیاید. اگر ماشین نداشته باشید، می توانید خانه واقع در کوچه حاج اروج را اجاره کنید که از نظر متراژ بزرگ تر است اما پول پیش آن فقط پنج میلیون تومان است.

با رنگ زرد چطورید؟ مالک خانه ۶۰ متری واقع در آشتاب که این رنگ را خیلی دوست داشته و در کابینت و کمدهای دیوار به کار گرفته است. کرایه این خانه با پول پیش ۲۰ میلیون و اجاره ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان امکان پذیر است ولی اگر خانه شیک می خواهید به خیابان شهید رجایی بروید که در آن یک واحد ۶۰ متری با مشخصات امروز با ۲۵ میلیون تومان پول پیش انتظارتان را می کشد.

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در اهواز

اوضاع زوج های جوان در جنوب غرب کشور چطور است؟ آنها اگر به کیان پارس بروند می توانند آپارتمانی خوش نقشه را با ۳۵ میلیون تومان رهن کامل کنند. در مرکز شهر و در محله نادری یک خانه ۶۰ متری با ۱۰ میلیون پیش و ماهی ۴۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود.

اگر تازه ازدواج کرده اید و سر و شکل خانه برای تان اهمیت زیادی دارد، گزینه خیابان لشگر اهواز بهترین است. این خانه ۶۰ متر مساحت دارد، به پارکینگ و آسانسور مجهز شده و مالک می گوید مخصوص عروس و دامادها ارائه شده است. فکر می کنید چقدر به خرج می افتید؟ ۳۵ میلیون تومان رهن کامل!

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در رشت

بیایید سری هم به شمال کشور بزنیم. در میدان مصلی می توانید خانه ای ۶۰ متری اجاره کنید که ۱۰ میلیون پول پیش نیاز دارد و باید ماهی ۴۰۰ هزار تومان به حساب صاحبخانه بریزید. در خیابان وحدت اسلامی هم خانه ای هست که به دست آوردن دل صاحبش با ۱۵ میلیون پیش و ماهی ۳۰۰ هزار تومان اجاره امکان پذیر است. در فلکه گاز هم می توانید در خانه ای ۵۰ متری بنشینید که ۱۰ میلیون پول پیش و ماهی ۳۵۰ هزار تومان اجاره نیاز دارد.

قیافه این آپارتمان کاملا مدرن و امروزی است اما ممکن است خانه دوبلکس کوچکی را بپسندید که در کوچه پژمان واقع شده و صاحبخانه حاضر است آن را در ازای ۱۵ میلیون پول پیش در اختیارتان بگذارد. با همان فرم آپارتمان های مدرن یک گزینه هم در نقره دشت وجود دارد که اگر به صاحبخانه ۲۰ میلیون پیش و ماهی ۱۰۰ هزار تومان اجاره بدهید، معامله جوش می خورد.

در دانشسرا ملکی دوبر وجود دارد که البته پارکینگ ندارد. می توانید آن را در ازای ۲۲ میلیون پول پیش و ماهیانه ۵۰ هزار تومان اجاره بگیرید.

روزنامه هفت صبح

مطلب پیشنهادی

بودجه ای که به پلنگ‌های ایران نرسید…

در هفته ای که گذشت مرگ پلنگ نر در پارک ملی گلستان، حاشیه ساز شد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *