جمعه ، ۴ اسفند ۱۳۹۶
خانه / خبر / از ساعت های هوشمند تا ویروس ابولا ؛ نگاهی به پیشگویی های سریال سیمپسونز در طول تاریخ

از ساعت های هوشمند تا ویروس ابولا ؛ نگاهی به پیشگویی های سریال سیمپسونز در طول تاریخ

این روزها صحنه ای از سریال سیمپسونز در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، که نشان می دهد این انیمیشن در قسمتی که مربوط به سال ۲۰۰۰ می شود، ریاست جمهوری دانلد ترامپ را به درستی پیش بینی کرده است.

اما جالب است بدانید که این تنها پیش بینی صحیح سیمپسون ها نیست و نویسندگان این سریال در طول ۲۸ سالی که از زمان پخشش می گذرد، اتفاقات جالب دیگری را نیز پیش گویی کرده اند. در ادامه با برخی از این موارد آشنا می شویم:

ساعت های هوشمند (فصل۶، قسمت ۱۹)

05

در قسمتی از سریال که در سال ۱۹۹۵ پخش شد، لیسا ازدواج کرده است و نامزد او ساعتی دارد که می تواند از طریق آن با دیگران ارتباط برقرار کند. ساعت های هوشمند امروزی تشابه زیادی با آن چیزی دارند که تصویرگران سیمپسونز در آن زمان به نمایش گذاشتند.

06

شبیه ساز مزرعه داری (فصل ۹، قسمت ۱۲)

در قسمتی که مربوط به سال ۱۹۹۸ می شود، تعدادی از بچه های شهر اسپرینگفیلد، عینک های خاصی را به سر گذاشته اند و کارهای مزرعه را با ابزارهایی خاص، شبیه سازی می کنند. بعد ها و در سال ۲۰۰۹ بازی مزرعه داری Farmville توسط میلیون ها نفر در فیسبوک مورد استقبال قرار گرفت و هدست های واقعیت مجازی نیز به یکی از جریانات اصلی تکنولوژی تبدیل شد.

آیپاد (فصل ۸، قسمت۵)

07

در سال ۱۹۹۶ سیمپسون ها در یکی از قسمت های خود دستگاهی را به نمایش گذاشتند که هومر از آن برای ارتباط برقرار کردن استفاده می کرد. درست یک سال بعد و در ۱۹۹۷ اپل آیپادی را معرفی کرد که از لحاظ ظاهری شباهت عجیبی به این دستگاه داشت.

در سال ۱۹۹۶ سیمپسون ها در یکی از قسمت های خود دستگاهی را به نمایش گذاشتند که هومر از آن برای ارتباط برقرار کردن استفاده می کرد. درست یک سال بعد و در ۱۹۹۷ اپل آیپادی را معرفی کرد که از لحاظ ظاهری شباهت عجیبی به این دستگاه داشت.

ویروس ابولا (فصل ۹، قسمت ۳)

08

در قسمتی که مربوط به سال ۱۹۹۷ می شود، بارت بیمار است و مادرش کتابی به همراه دارد که در عنوان آن نام ویروس ابولا دیده می شود. نکته عجیب اینکه در صفحه ای از این کتاب، یک نقاشی وجود دارد که در آن کشته شده های ابولا نیز به تصویر درآمده اند. بحران ابولا در دنیا تقریبا یک دهه بعد از این اپیزود در دنیا به وقوع پیوست.

بحران گوشت اسب (فصل ۵، قسمت ۱۹)

 09

در سال ۱۹۹۴ قسمتی از سیمپسون ها پخش شد که در آن یک خانم آشپز از قسمت های مختلف گوشت اسب، برای آماده کردن غذای خود استفاده می کند. بعدها و در سال ۲۰۱۳ رسوایی بزرگی در صنعت غذایی اروپا رخ داد که طی آن مشخص شد بسیاری از تامین کنندگان مواد غذایی از گوشت اسب به جای گوشت گاو در محصولاتشان استفاده کرده اند و این موضوع را نیز از مشتریان پنهان کرده اند.

دستگاه تغییر دهنده رای (فصل ۲۰، قسمت ۴)

010

در قسمتی که مربوط به سال ۲۰۰۸ می شود، هومر در هنگام رای دادن، با دستگاهی مواجه می شود که رای او را عوض می کند. بعد ها و در سال ۲۰۱۲ در حوزه انتخابی پنسیلوانیا، یک دستگاه رای گیری به خاطر اینکه رای های باراک اوباما را به نام میت رامنی ثبت می کرد، از رده خارج شد.

منبع: روزیاتو

مطلب پیشنهادی

بودجه ای که به پلنگ‌های ایران نرسید…

در هفته ای که گذشت مرگ پلنگ نر در پارک ملی گلستان، حاشیه ساز شد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *