جمعه ، ۴ اسفند ۱۳۹۶
خانه / خبر / بین‌الملل / بشار اسد: تا ۲۰۲۱ رئیس جمهور خواهم بود

بشار اسد: تا ۲۰۲۱ رئیس جمهور خواهم بود

بشار اسد در جمع خبرنگاران  گفت که دست‌کم تا سال ۲۰۲۱ و تا پایان دور سوم ریاست‌جمهوری خود که مدت آن هفت سال است، در رأس قدرت باقی خواهد ماند.

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: بشار اسد درجمع خبرنگاران آمریکایی و انگلیسی و تحلیلگران سیاسی در دمشق، هر گونه تغییرات سیاسی در سوریه را تا قبل از پیروزی در جنگ فعلی این کشور بعید دانست.

5

بشار اسد در این دیدار از درگیری بر سر هویت در منطقه خاورمیانه و از حق هر سوری در این که «یک شهروند کامل به معنای واقعی کلمه» باشد، سخن گفت و وعده داد که مرحله جدید از گشایش و شفافیت و گفت‌وگو در سوریه شروع شود.

وی ضمن انتقاد شدید از آمریکا و گروه‌های تندرو، گفت که نه دولت او و نه نیروهای وابسته به آن مسئول جنگ فعلی سوریه نیستند.

رئیس‌جمهوری سوریه ابراز اطمینان کرد که نیروهای دولتی کنترل اوضاع کشور را به طور کامل در دست خواهند گرفت.

وی افزود: شما می‌دانید ماجرا از چه قرار است. علت واقعی این است که می‌خواهند دولت را براندازند؛ دولتی که مطابق با معیارهای آمریکا نیست.

اسد ادامه داد: به رغم این که هزاران سوری به دست تروریست‌ها کشته شدند، هیچ کسی از جنایت‌های جنگی که گروه‌های تندرو مرتکب آن شدند، سخن نمی‌گوید.

وی اظهار داشت: فرض را بر این بگذاریم که این ادعاها درست است و این رئیس‌جمهوری است که مردمش را کشته و آمریکا به مردم سوریه کمک می‌کند. با گذشت پنج سال و نیم، چه کسی از من حمایت کرده است؟ درصورتی که مردم از من حمایت نکرده باشند، چگونه توانسته‌ام که رئیس جمهوری باشم؟

مطلب پیشنهادی

بودجه ای که به پلنگ‌های ایران نرسید…

در هفته ای که گذشت مرگ پلنگ نر در پارک ملی گلستان، حاشیه ساز شد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *